przedszkole za 1 zł!

bezpłatne zajęcia dodatkowe

działamy w każdy pracujący dzień

profesjonalna opieka

kreatywna kadra pedagogiczna

język angielski w podstawie programowej

nasze przedszkole to prawdziwa przygoda!


AktualnościAkademia Piłkarska

Akademia Piłkarska Reissa w Kórniku, przy współpracy z naszym Przedszkolem, zaprasza wszystkie chętne dziewczynki i chłopców w wieku 3-6 lat na 3 tygodnie bezpłatnych treningów. Treningi odbywają się w każdy poniedziałek o 16.30 oraz środę o 17.30 na boisku przy Szkole Podstawowej nr 1 (Staszica 1) w Kórniku. 

Więcej informacji znajdą Państwo u koordynatora Akademii: 668639518
Pozdrawiam,
Tomasz Nawracała
Menadżer ds. projektu i rozwoju lokalizacji
e-mail: t.nawracala@akademiareissa.pl
tel: 504098159
Klub Sportowy Akademia Piłkarska Reissa | ul. Źródlana 19/1 | 60-642  Poznań

Zapraszamy na:
www.przedszkole.akademiareissa.pl
www.akademiareissa.pl
www.obozy.akademiareissa.pl
www.footballpro.pl
oraz do sklepu stacjonarnego w Poznaniu (ul. Źródlana 19/1)----------------

Pyra zwiedza świat

W ostatnim tygodniu kwietnia, przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola "Truskawkowa Polanka" z Kórniku, utrwalały swoją wiedzę na temat naszego kraju. Starszaki z grupy Pszczółki, pod opieką p. Anny Smugi, wzięły udział w autorskim projekcie krajoznawczym pt: "Pyra zwiedza świat - POLSKA". Podczas zajęć starszaki otrzymały paszporty, z którymi wyruszyły w podróż po naszym pięknym kraju. Wirtualnie "odwiedziły" Warszawę, Poznań i Kraków. Utrwaliły obraz polskich symboli i barw narodowych, zrozumiały pojęcie ojczyzna, śpiewały hymn narodowy (z zachowaniem prawidłowej postawy ciała), poznały kilka polskich legend m.in o warszawskiej syrence, smoku wawelskim, poznańskich koziołkach.

Przeszły od ogółu do szczegółu przypominając sobie nazwy kontynentów i krajów sąsiadujących z Polską. Wskazywały na mapie Kórnik, Poznań, Warszawę, oraz Wisłę, tereny górskie i morskie. Liczyły banknoty i monety, czytały globalnie proste wyrazy związane z naszym krajem, wymieniały elementy polskiej fauny i flory, poznały jeden z narodowych tańców polskich - polonez.

Nie zabrakło też polskiej kuchni i degustacji góralskiego oscypka (niektórym mocno przypadł do gustu). Na koniec zajęć, Pszczółki stworzyły samodzielnie swój własny lapbook o Polsce, w którym umieściły wszystkie ważne dla każdego Polaka informacje.

Podsumowaniem tygodniowego projektu, był udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt: "SYMBOLE NARODOWE -KREATYWNIE" organizowanego przez Przedszkole przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym dla Dzieci Niesłyszących i Słabo Słyszących w Katowicach.

Celem Konkursu było promowanie twórczej aktywności dzieci, rozwijanie ich wyobraźni i pomysłowości, uwrażliwienie na wartości patriotyczno-narodowe, wzbudzanie w dzieciach uczuć patriotycznych, narodowej dumy i poczucia przynależności oraz wzmacnianie więzi kulturowych i narodowych.

Na zdjęciu Roksana Kordzińska, lat 6, gr Pszczółki. Ze swoją pracą - Godło, wykonane z płatków kosmetycznych.

Zapraszamy do galerii!----------------

I PRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI - Kórnik

W Niepublicznym Przedszkolu "Truskawkowa Polanka" w Kórniku, odbył się I PRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI, do udziału którego zostały zaproszone przedszkolaki ze wszystkich grup. Celem Konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych i recytatorskich, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, przygotowanie do świadomego uczestnictwa w kulturze i wspieranie uzdolnień dzieci. Zaproszenie do udziału w Konkursie przyjęło 14 dzieci. Wszystkie sumiennie przygotowały się do konkursu. Razem z rodzicami w domu wybrały, a następnie nauczyły się na pamięć wiersza, przygotowały stroje i rekwizyty oraz gest sceniczny.

Całe jury, w którego skład weszło grono pedagogiczne naszego przedszkola było pod ogromnym wrażeniem pracy jaką wykonali uczestnicy!

Oto zwycięzcy poszczególnych kategorii:

*gr wiekowa 3-4 lata:
I MIEJSCE - Wiktor D. (Grupa Biedronki)
II MIEJSCE - Olga P. (Grupa Biedronki)
III MIEJSCE - Zosia M. (Grupa Biedronki)

*grupa wiekowa 5-6 lat:
I MIEJSCE - Kinga P. (Grupa Pszczółki)
II MIEJSCE - Alicja P. (Grupa Motylki)
III MIEJSCE - Jaś B. (Grupa Pszczółki)

*Wyróżnienie:
- Felek P. (Grupa Pszczółki)
- Marta M. (Grupa Motylki)

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i Rodzicom!

Zapraszamy do galerii!----------------

Grupa II Motylki - Kórnik

Dzieci z grupy Motylki podczas zajęć dotyczących tematu: Części ciała, poznały je i wymieniły pokazując je na swoim ciele. Wykonały pracę plastyczną "Moje ciało" oraz dopasowały części ciała do odpowiednich miejsc znajdujących się u dziewczynki i chłopca. Opowiedzieliśmy również co robią dzieci, które znajdują się na ilustracjach w naszych książkach

Zapraszamy do galerii!----------------

Kórnik (gr Pszczółki)

Pszczółki rozmawiały dziś o owocach. Z tej okazji rozpoczęły praktyczną naukę życia, samodzielnie przygotowując sałatkę owocową! Mniam! Mniam!

Zapraszamy do galerii!----------------

Kórnik (gr Pszczółki)

Ciocia Iza zaczarowała dziś Pszczółki i w rytm relaksacyjnej muzyki z filmu "Zaczarowany ogród" bawiliśmy się w komponowanie jesiennych obrazów. Dzięki takim zajęciom potrafimy pracować w ciszy i skupieniu oraz wysłuchiwać rozmaitych dźwięków.

Zapraszamy do galerii!----------------

Grupa II Motylki- Kórnik

Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego
Dzieci z grupy Motylki na dzisiejszych zajęciach zapoznawały się z wyglądem pocztówki, znaczka pocztowego, listu, stempla pocztowego, listonosza. Miały możliwość zobaczenia oraz dotknięcia pocztówki, znaczków oraz różnego rodzaju kopert. Według tematycznej historyjki obrazkowej Motylki opowiedziały co wydarzyło się najpierw, potem, a co na końcu. Przypomniały sobie na czym polega praca listonosza. Na zakończenie zajęć uzupełniły kopertę danymi oraz włożyły do koperty list na którym znajdowały się wykonane ilustracje.

Zapraszamy do galerii!----------------

Grupa II Motylki- Kórnik

Ćwiczymy sprawność manualną rąk za pomocą klamerek i pomponików. Uzupełniamy brakujące elementy warzyw i owoców.

Zapraszamy do galerii!----------------

Dziś Pszczółki świętowały DZIEŃ PUPILA!

Z tej okazji zaprosiły swoich domowych przyjaciół do przedszkola. Przyszedł królik i chomik, a kotki i pieski oglądaliśmy na przyniesionych zdjęciach. Rozmawialiśmy o tym, czego potrzebuje nasz domowy zwierzak aby był szczęśliwy i wspólnie doszliśmy do wniosku, że tego samego co wszyscy ludzie, czyli jedzenia, wody, spacerów, domu, zabawy i miłości. Nauczyliśmy się piosenki pt: "Popatrzcie na jamniczka". Wiemy jak opiekować się naszymi pupilami. Dowiedzieliśmy się też jaką pozycję należy przyjąć i jak bronić się przed atakiem agresywnego psa.
A gdy już utrwaliliśmy sobie wiedzę o trosce nad zwierzętami, otworzyly się drzwi do naszej sali i...
pojawił się w nich nasz nowy PRZYJACIEL - peruwiańska świnka morska. Należy do wszystkich Pszczółek i zamierzamy się nią dobrze opiekować. Wybraliśmy jej imię- nazywa się MILUŚ. I wszystkim nam bardzo się podoba. W weekendy będzie zostawał w przedszkolu jednak na dłuższe święta będziemy mogli zabrać go do domu. Póki co, nie możemy się nim nacieszyć.
Radochy było tak dużo, że nawet nie zdążyliśmy pobawić się zabawkami.
To był udany dzień.
Pozdrawiamy,
Pszczółki, Ciocia Ania i Miluś.
Więcej zdjęć na przedszkolnym Facebooku

Zapraszamy do galerii!----------------

Grupa II Motylki - Kórnik

Od najmłodszych lat uczymy dzieci,
aby pamiętały o ważnych uroczystościach
w życiu rodziny czy życiu przedszkola.
Bardzo ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodziliśmy dzisiaj (30 września) w grupie Motylki.
W tym dniu w Naszej grupie dziewczynki wręczały chłopcom upominki, dyplomy, złożyły życzenia. Nie brakło także wspólnych zabaw :)

Zapraszamy do galerii!----------------

Grupa II Motylki - Kórnik

Jesień w sadzie
Wpadła gruszka do fartuszka, a za gruszką dwa jabłuszka, lecz śliweczka wpaść nie chciała, bo śliweczka niedojrzała.
Dzieci z grupy Motylki poznały owoce znajdujące się w jesiennym sadzie (jabłko, gruszka, śliwka). Podczas dzisiejszych zajęć wykonaliśmy jabłko. Jabłko pomalowaliśmy farbami przygotowanymi w trzech kolorach: żółty, zielony, czerwony

Zapraszamy do galerii!----------------

Kórnik - Pszczółki

Dziś w przedszkolu wielkie poruszenie... Każda Pszczółka przyniosła dobry humor i koszyczek lub torebkę.
Zaraz po zajęciach, które obudziły nasze szare komórki postanowiliśmy rozruszać nogi i wybraliśmy się na pierwszą jesienną wycieczkę do Arboretum.
Każda Pszczółka dostała swoją Kartę wycieczki, w której notowała znalezione skarby. Udało nam się znaleźć niezwykłe kasztany, olbrzymie szyszki, grzyby, liście topoli, klonu i dębu, jabłko, a nawet pajączka.
Wąchaliśmy hortensje i mierzyliśmy obwód drzew przy użyciu naszych ramion, szuraliśmy w liściach i znaleźliśmy kilka grzybów jadalnych i trujących.
Do przedszkola wróciliśmy zadowoleni, zmęczeni i głodni, a po pysznym obiadku relaksowaliśmy się słuchając odgłosów ptaków.
Sporo się dziś nauczyliśmy i spędziliśmy wesoło dzień. Razem.
To była bardzo przyjemna wycieczka, a kolejna z serii "Dzieciaki w nature' czeka Pszczółki już w październiku.
Pozdrawiamy jesiennie,
Pszczółki i Ciocia Ania
ps. Po więcej zdjęć zapraszamy na FB przedszkola

Zapraszamy do galerii!----------------

Kórnik - grupa Pszczółki

Dziś wiele śmiechu było u Pszczółek - świętowaliśmy "Dzień Przedszkolaka".
Każda Pszczółka dostała swój bilet wstępu do Krainy Zabawy, były piosenki, gry, konkursy i zabawy przy muzyce, modelowanie pieska z balonów oraz coś słodkiego, a na koniec każdy otrzymał prezent-niespodziankę i dyplom dla wspaniałego przedszkolaka.
To był bardzo wesoły dzień.
Kochane Przedszkolaki, niech każdy dzień przynosi Wam mnóstwo radości. Buziaki od Cioć.

Zapraszamy do galerii!----------------

Grupa II Motylki Kórnik

Witaj Jesień!
Dzieciom z grupy Motylki na dzisiejszych zajęciach towarzyszyła jesienna wiewiórka. Na tablicy demonstracyjnej zobaczyliśmy jak wygląda i co robi na poszczególnych zdjęciach. Ćwiczyliśmy też nasze paluszki poprzez wyrywanie pomarańczogo papieru na małe kawałki, następnie przykleiliśmy je klejem na ogon wiewiórki. Pozostała część wiewiórki pokolorowaliśmy kredkami.

Zapraszamy do galerii!----------------

Grupa II Motylki

Piątkowe zabawy na przedszkolnym placu zabaw.

Zapraszamy do galerii!----------------

Grupa II Motylki - Kórnik

Założenie hodowli kasztanowca.
Motylki zamieniły się w ogrodników by założyć hodowlę kasztanowca. Potrzebowały do tego doniczki (kubeczki) oraz kasztany. Ich zadanie polegało na włożeniu kasztana do pojemnika z ziemią. Dzieci umieściły doniczki w założonym w naszej sali kąciku przyrodniczym. Motylki każdego dnia obserwują rośliny.

Zapraszamy do galerii!----------------

Grupa II Motylki - Kórnik

Dzień Kropki.
Dzieci z grupy Motylki razem z wychowawcą obchodziły dziś Dzień Kropki. Wszyscy posiadali na swoim ubraniu kropki: jedne mniejsze, drugie większe a jeszcze inne były samotne (pojedyncze). Przeczytałyśmy krótkie opowiadanie o kropce, przeliczaliśmy kolorowe kropki poznanych już kolorów oraz dopasowywaliśmy odpowiednie liczby do kropek. Złożyliśmy z dwóch części dużą kropkę, którą przykleiliśmy na kolorową kartkę, następnie ozdobiliśmy kropeczkami za pomocą patyczków higienicznych i farby. Na zakończenie pokolorowaliśmy kropki które znajdowały się na naszych Dyplomach.

Zapraszamy do galerii!----------------

Grupa "Pszczółki" - Kórnik

Tydzień "bezpiecznych zabaw" u Pszczółek.
Starszaki poznały znaki drogowe (przejście dla pieszych, uwaga dzieci); utrwaliły w praktyce wiedzę nt bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię; nauczyły się piosenki o sygnalizacji świetlnej i wierszyka o światłach: czerwonym i zielonym; poznały numery alarmowe (997, 998, 999) i dziecięcy sposób zapamiętania numeru 112; wykonały samodzielnie znak drogowy; rozwiązywały drogowe zagadki; wybrały się na wycieczkę na przejście dla pieszych i na chwilę zamieniły się w stróżów prawa, tworząc czapkę policjanta.
To był bardzo bezpieczny tydzień!

Zapraszamy do galerii!----------------

Grupa II Motylki

Dzieci z grupy Motylki podczas zajęć przedszkolnych dowiedziały się jakie kolory znajdują się na światłach sygnalizcji. Motylki utrwaliły nazwy pojazdów, które bardzo często spotykamy, naśladowały ich sposób poruszania się i dźwięk, który wydają. Następnego dnia dzieci wykonały pracę plastyczną: Zebra na zebrze.

Zapraszamy do galerii!----------------

Grupa II Motylki - Kórnik

Podczas zajęć dydaktyczno-wychowawczych bawiliśmy się piłka i pudełkiem. Chowaliśmy piłkę za pudełkiem, przed pudełkiem oraz trzymaliśmy ją nad pudełkiem i pod pudełkiem. Na koniec ozdobiliśmy rysunek piłki, odbijając na nim palce maczane w farbie.

Zapraszamy do galerii!----------------

Zebranie dla rodziców

Szanowni Rodzice.

Dnia 18 sierpnia 2020r. o godzinie 16.30 odbędzie się zebranie dla rodziców.

W związku z obecną sytuacją na zebranie przychodzi jeden rodzic/opiekun dziecka. W przypadku rodzeństwa, które uczęszczać będzie do różnych grup mogą przyjść dwie osoby.

Zajęcia adaptacyjne odbędą się w dniach od 26.08. 2020r. do 28.08.2020r. w godzinach od 9.00 do 11.00.----------------

Letnie symbole - Motyle - Kórnik

Dzieci wykonały pracę plastyczną, przedstawiającą łódkę. To po lodach, arbuzie i kolorowych kwiatach kolejny symbol lata, który wybrały nasze przedszkolaki.

Zapraszamy do galerii!----------------

Aktualne wytyczne przeciwepidemiczne

Aktualne wytyczne przeciwepidemiczne Gównego Inspektora Sanitarnego z dnia 4 czerwca 2020 dla przedszkoli i żłobków

Aktualne WYTYCZNE GIS i Ministerstwa Zdrowia----------------

Wyniki konkursu!----------------

Kółko EKSPERYMENT - grupa Motyle - Kórnik

Doświadczeniem "Kwiatki" zakończyliśmy Kółko "Eksperyment". To było udane zakończenie, ponieważ eksperyment udał się w 100%

Zapraszamy do galerii!----------------

Hodowla amatorska - grupa Motyle - Kórnik

Motylki zasadziły cebulę. Teraz czekają, aż wyrośnie szczypiorek.

Zapraszamy do galerii!----------------

Piękna Nasza Polska Cała - grupa Motyle - Kórnik

W ramach projektu edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała" Motylki zilustrowały miejscowość, w której mieszkają. Narysowały swoje domy, traktor na polu, a nawet Kuźnię na Piaskach.

Zapraszamy do galerii!----------------

Formy spędzania czasu wolnego - grupa Motyle - Kórnik

Każdy Motylek wie, że SPORT to zdrowie! Kto wie, może wśród naszych przedszkolaków jest przyszły kolarz, pływak, a może narciarz

Zapraszamy do galerii!----------------

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej - grupa Motyle - Kórnik

Z okazji Dnia Flagi dzieci wykonały ten symbol narodowy Polski i zaśpiewały hymn.

Zapraszamy do galerii!----------------

Kółko EKSPERYMENT - grupa Motyle - Kórnik

Motyle wykonały eksperyment "Magiczny tusz". Magiczny ponieważ widoczny po poddaniu go wysokiej temperaturze. Dzieci malowały sokiem z cytryny. Po wyschnięciu obrazek stawał się niewidoczny. Pojawiał się dopiero po wyprasowaniu kartki żelazkiem.

Zapraszamy do galerii!----------------

Dzień Drzewa

Z okazji Dnia Drzewa dzieci z grupy Motyle sfotografowały się ze swoim "Wymarzonym drzewem". Niektóre dzieci miały takie drzewo w ogrodzie, inne stworzyły je własnoręcznie.

Zapraszamy do galerii!----------------

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - grupa Motyle - Kórnik

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Motylki prezentują swoją ulubioną książkę.

Zapraszamy do galerii!----------------

Konkurs!----------------

Wznawiamy działalność opiekuńczą

Informujemy, że od dnia 06 maja 2020r. Przedszkole Niepubliczne "Truskawkowa Polanka" wznawia działalność opiekuńczą. Osoby, które są nie są w stanie zapewnić opieki dziecku i będą korzystać z tej formy opieki proszone są o informację zwrotną smsem pod numer telefonu: 574 215 060 do dnia 4 maja 2020r. do godziny 10.00.

Od 6 maja br. przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego będą otwarte.

Apelujemy do samorządów, by z placówek w pierwszej kolejności, mogły skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu.

Warto, aby pierwszeństwo uzyskały dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Decyzja rządu o otwarciu przedszkoli wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wielu rodziców, którzy chcieliby wrócić do pracy. To ważny element w przywracaniu funkcjonalności placówek oświatowych. Stopniowe uruchamianie pracy przedszkoli będzie przeprowadzone zgodnie z wytycznymi wydanymi przez Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

WYTYCZNE GIS i Ministerstwa Zdrowia----------------

STWOREK GŁODOMOREK - grupa Motyle - Kórnik

Z okazji Dnia Ziemi Motylki uczestniczyły w zajęciach "EKOKULTURA". Utrwaliły zasady ochrony przyrody, rozwiązały zagadki i wykonały zadanie specjalne. Polegało ono na zrobieniu, według własnego pomysłu STWORA GŁODOMORA, który pożera odpadki.

Zapraszamy do galerii!----------------

Oczyszczalnia ścieków - grupa Motyle - Kórnik

Motylki uwielbiają eksperymenty. Tym razem przy okazji zajęć pt. Potęga wody wykonały doświadczenie, podczas którego oczyszczały wodę. Skonstruowały własną oczyszczalnię ścieków i sprawdziły jak działa.

Zapraszamy do galerii!----------------

Wiejskie podwórko - grupa Motyle - Kórnik

Dzieci z grupy Motyle rysowały zwierzęta hodowane na wsi. Narysowały koguta, kurę, świnkę, krowę, konia i owcę. Na wiejskim podwórku nie mogło zabraknąć kota i psa. Dzieci narysowały także płotek dla Mruczusia i budę dla Azora oraz oborę i kurnik. W piątek z rysunków, wzbogaconych o staw, łąkę, drzewa, ziarno, powstała praca plastyczna "Wiejskie podwórko". Dzieci stworzyły prawdziwe dzieła!

Zapraszamy do galerii!----------------

Zwierzęta z wiejskiego podwórka - grupa Motyle - Kórnik

Ulubionym zajęciem dzieci z grupy Motyle jest... kolorowanie. Nadszedł czas poćwiczyć rysowanie. Krok po kroku według ilustrowanej instrukcji dzieci narysowały zwierzęta z wiejskiego podwórka.

Zapraszamy do galerii!----------------

Ogólnopolska wymiana pocztówkowa - grupa Motyle - Kórnik

POZDROWIENIA DLA MOTYLI! Nasza mapa wypełnia się pocztówkami z różnych stron Polski. W ramach Ogólnopolskiej wymiany pocztówkowej Motyle otrzymały pozdrowienia z Legionowa! Poszukajcie tej miejscowości z rodzicami na mapie Polski. Po powrocie do przedszkola umieścimy pocztówkę we wskazanym przez Was miejscu.

Zapraszamy do galerii!----------------

Kolorowe maseczki

Drogie dzieci, gdy nadejdzie już czas powrotu do przedszkola, to każde z was otrzyma piękną, kolorową maseczkę wielorazowego użytku uszytą przez pracowników Przedszkola "Słoneczna Szóstka" i Kamila Cieślaka.

Zapraszamy do galerii!----------------

Według przepisu Babci lub dziadka - grupa Motyle - Kórnik

Motylki wykonały zadanie, które brzmiało "Według przepisu Babci lub Dziadka". Polegało na ugotowaniu wspólnie z rodzicami potrawy regionalnej lub rodzinnej i podzieleniu się przepisem. Poniżej znajduje się przepis na placek drożdżowy, pszenny chleb, barszcz wegetariański, jajka faszerowane, sałatkę warzywną, mazurek wielkanocny i muffiny marchewkowe.

Zapraszamy do galerii!----------------

Życzenia z okazji Wielkanocy - grupa Motyle - Kórnik

Motylki składają ŻYCZENIA WIELKANOCNE. Ich treść kryje się w zdjęciach. Zapraszamy do galerii.

Zapraszamy do galerii!----------------

Praca plastyczna KURCZAKI - grupa Motyle - Kórnik

Kurczak, podobnie jak jajko, kojarzy się nam z Wielkanocą. Jest symbolem odradzającego się życia, a jego żółty kolor oznacza radość. Aby dać Wam tej radości jak najwięcej Motylki wykonały pracę plastyczną, która przedstawia aż pięć radosnych kurczaków.

Zapraszamy do galerii!----------------

Pisanki - grupa Motyle - Kórnik

Motylki ozdobiły najbardziej popularny symbol Świąt Wielkanocnych, którym jest jajko - oznaka rodzącego się życia. Wykonały pisanki, kraszanki i wyklejanki, a także miały wiele innych ciekawych pomysłów na ozdobienie jajka.

Zapraszamy do galerii!----------------

Zabawy i zabawki naszych rodziców - grupa Motyle - Kórnik

W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała" dzieci z grupy Motyle wykonały kolejne zadanie. Polegało ono na poznaniu zabawy, w którą bawili się ich rodzice jako dzieci. A bawili się w piratów, ciuciubabkę, grali w klasy, bierki, w kapsle znane jako Wyścig pokoju, budowali domowe bazy, a nawet bawili się z królikami, które hodował ich dziadek.

Zapraszamy do galerii!----------------

Gniazdo - grupa Motyle - Kórnik

Dzieci z grupy Motyle przez cały tydzień wzbogacały swoją wiedzę na temat ptaków. Efektem jednego z zadań są oryginalne gniazda ptaków wykonane przez dzieci. Jest wśród nich gniazdo bociana z masy papierowej, gniazdo zbudowane z klocków, koców, gałązek sosny... Zresztą zobaczcie sami, jak pomysłowe są nasze przedszkolaki!

Zapraszamy do galerii!----------------

Zadanie specjalne - grupa Motyle - Kórnik

Motylki wspólnie z rodzicami wykonały swoje pierwsze zadanie specjalne. Nazywa się tak, ponieważ wymagało specjalnych umiejętności, mianowicie zrobienia czegoś z niczego, a dokładnie STWORKA POTWORKA. Autorzy poniższych prac wykazali się pomysłowością, bowiem każdy stworek jest inny i ma inne imię.

Zapraszamy do galerii!----------------

Motyl Cytrynek - grupa Motyle - Kórnik

Motyle przedstawiają motylka CYTRYNKA, który zapada w zimowy sen. Ten jaskrawo żółty motyl zimą drzemie zagrzebany w zaschniętych liściach. Dzieci z grupy motyle już to wiedzą i wiedzą, że skrzydła tego motyla pachną cytryną!

Zapraszamy do galerii!----------------

Pierwszy Dzień Wiosny - grupa Motyle - Kórnik

Z okazji nadejścia wiosny dzieci z grupy Motyle zaprojektowały wzór sukni Pani Wiosny. Każdy projekt jest inny, ponieważ dzieci wykonały go według własnego pomysłu.

Zapraszamy do galerii!----------------

Światowy Dzień Wody - grupa Motyle - Kórnik

22 marca przypada Światowy Dzień Wody. Z tej okazji dzieci z grupy Motyle pokolorowały, pomalowały, wykleiły i wycięły krople wody, które umieściły na tabliczce z napisem: NIE MA ŚWIATA BEZ WODY.

Zapraszamy do galerii!----------------

Światowy Dzień Zespołu Downa - grupa Motyle - Kórnik

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Z tej okazji dzieci z grupy Motyle przygotowały, tak jak rok temu, niespodziankę dla uczniów klasy specjalnej śremskiej szkoły. Motylki wykonały w domach przepiękne rysunki, których zdjęcia trafiły do nauczyciela, a jutro trafią drogą mailową do Tosi, Julii i Kuby. Bardzo dziękujemy za Wasze dobre serca!

KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ PLIK Z GALERIĄ----------------

Czasopismo Kórniczanin - grupa Motyle - Kórnik

Cieszymy się z publikacji tego artykułu w czasopiśmie "Kórniczanin", ponieważ w wykonanie Herbu Kórnika dzieci z grupy Motyle włożyły dużo pracy.

Zapraszamy do galerii!----------------

Praca plastyczna TĘCZA - grupa Motyle - Kórnik

Motylki pilnie wykonują zadania, które codziennie otrzymują od nauczyciela. Jedno z zadań polegało na wykonaniu pracy plastycznej "Tęcza". Dzieci otrzymały instrukcję słowną wspartą zdjęciami, a efekty ich pracy przedstawiamy poniżej.

Zapraszamy do galerii!----------------

Piramida zdrowego żywienia - grupa Motyle - Kórnik

W ramach zajęć Piramida zdrowego żywienia dzieci z grupy Motyle wykonały tablicę przedstawiającą zawartość cukru w napojach.

Zapraszamy do galerii!----------------

Formy spędzania czasu wolnego - grupa Motyle - Kórnik

W ramach zajęć Formy spędzania czasu wolnego dzieci z grupy Motyle poznały majsterkowanie: szlifowały, mierzyły, wbijały i wkręcały. Żeby dzieci mogły ćwiczyć poznane umiejętności na co dzień w naszej sali pojawił się zestaw do majsterkowania.

Zapraszamy do galerii!----------------

Herb Kórnika - grupa Motyle - Kórnik

W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała" dzieci z grupy Motyle wykonały herb miasta Kórnik.

Zapraszamy do galerii!----------------

Dzień Kobiet - grupa Motyle - Kórnik

8 marca nasze małe kobietki z grupy Motyle miały święto. Z okazji Dnia Kobiet bawiliśmy się w ulubione zabawy dzieci. Chłopcy wręczyli koleżankom prezent i świętowaliśmy przy wspólnym stole.

Zapraszamy do galerii!----------------

Kółko zainteresowań EKSPERYMENT grupa Motyle - Kórnik

Motyle podczas kółka Eksperyment wyprodukowały płyn do robienia baniek. Wystarczyło połączyć ze sobą odrobinę wody, płynu do mycia naczyń oraz szczyptę cukru i gotowe. Dziś nauczyliśmy się, że nie wszystko wychodzi od razu, ale nie można się poddawać i trzeba próbować.

Zapraszamy do galerii!----------------

Literacki bohater miesiąca - grupa Motyle - Kórnik

W lutym Literackim bohaterem miesiąca był Kubuś Puchatek. Dzieci nauczyły się wiersza o przyjaźni i wykonały pracę plastyczną przedstawiającą misia ze Stumilowego Lasu.----------------

Dzień Dinozaura - grupa Motyle - Kórnik

Z okazji Dnia Dinozaura dzieci z grupy Motyle zamieniły się rolą z nauczycielem i dzieliły się swoją wiedzą na temat Tyranozaurów, Welociraptorów, Spinozaurów itp. z koleżankami i kolegami. Motyle to prawdziwi eksperci w dziedzinie dinozaurów.

Zapraszamy do galerii!----------------

Katalog stron - strony dla dzieci

Zachęcamy do pobrania katalogu atrakcyjnych stron dla dzieci:

KLIKNIJ ABY POBRAĆ KATALOG STRON DLA DZIECI----------------

Konkurs plastyczny na czas kwarantannyREGULAMIN KONKURSU----------------

UWAGA!

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną oraz potrzebą ograniczenia kontaktów osobistych,

sprawy bieżące prosimy przekazywać drogą elektroniczną na adres:
sekretariat.ksiaz@truskawkowapolanka.pl lub sekretariat.kornik@truskawkowapolanka.pl, lub telefonicznie 574 215 060

Karty zgłoszenia, deklaracje pobytu można przesyłać drogą elektroniczną.----------------

Nabór - Kórnik

Szanowni Rodzice!

Przedszkole Niepubliczne "Truskawkowa Polanka" w Kórniku ogłasza nabór dzieci na nowy rok szkolny 2020/2021.

Przedszkole czynne w godzinach od 6.30 do 16.30

Koszt pobytu dziecka w przedszkolu:
- czesne 349 zł
- wyżywienie 11 zł

Za każdy nieobecny(zgłoszony przez rodzica) dzień dziecka w przedszkolu następuje zwrot stawki żywieniowej w kolejnym miesiącu.

Przedszkole gwarantuje:
- kompetentną i wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną,
- realizację podstawy programowej,
- dodatkowe nieodpłatne zajęcia
(rytmiczno - taneczne, j. angielski, gimnastyka korekcyjno - kompensacyjna, zajęcia kulinarne, plastyczne, doświadczenia i eksperymenty)
- pełną gamę imprez i uroczystości, wycieczki,
- udział w konkursach, projektach edukacyjnych lokalnych i ogólnopolskich.

W bieżącym roku szkolnym prowadzone są zajęcia płatne przez rodziców:
- zajęcia ogólnorozwojowe z elementami karate(cotygodniowe),
- piłka nożna(cotygodniowe),
- filharmonia pomysłów(raz w miesiącu).

Zainteresowanych zapisaniem dziecka do przedszkola zapraszamy do Przedszkola Niepublicznego "Truskawkowa Polanka" w Kórniku, ul. Aleja Flensa 24a/7,
tel. 574 215 060.
Kartę zapisu można pobrać w placówce, na stronie przedszkola w dziale Nabór.----------------

Piramida zdrowego żywienia - grupa Motyle - Kórnik

W ramach zajęć Piramida zdrowego żywienia Motyle zrobiły owocowe szaszłyki. Spróbowały owoce, których wcześniej nie jadły i polubiły nowe smaki. Wiedzą, że owoce są źródłem witamin niezbędnych do tego, aby rosnąć i być zdrowym.

Zapraszamy do galerii!----------------

Wesoły Kogucik - grupa Motyle - Kórnik

Motyle wybrały się na spacer ulicami Biernatek. Nie był to jednak zwykły spacer, a misja, której celem było znalezienie nieznanego nam dotychczas placu zabaw. Misja wykonana. Plac został zlokalizowany i przeszedł próbny test. Każdy zjechał jeden raz na zjeżdżalni i wypróbował huśtawkę. Dzieci rozumieją, że musimy poczekać na cieplejsze dni.

Zapraszamy do galerii!----------------

Dzień Kota - grupa Motyle - Kórnik

Z okazji Dnia Kota dzieci z grupy Motyle poznały ciekawostki na temat tych zwierząt i wykonały pracę plastyczną KOT.

Zapraszamy do galerii!----------------

Arboretum - grupa Motyle - Kórnik

Motyle wybrały się na spacer do Arboretum. Szukały zwiastunów wiosny i znalazły przebiśniegi, krokusy, ranniki. Wszystko jednak przyćmiła wiewiórka, która towarzyszyła nam podczas spaceru.

Zapraszamy do galerii!----------------

Formy spędzania czasu wolnego - grupa Motyle - Kórnik

W ramach zajęć Formy spędzania czasu wolnego Motyle poznały samokształcenie. Doskonaliły umiejętność wycinania.

Zapraszamy do galerii!----------------

Kółko EKSPERYMENT - grupa Motyle - Kórnik

Podczas lutowego kółka zainteresowań "Eksperyment" dzieci wykonały doświadczenia przyrodnicze z wykorzystaniem wody, oleju i mleka. Ćwiczyły staranność i skupienie w trakcie eksperymentu "Brokatowa lampa", "Uciekający brokat" i "Mleczna tęcza". Prawidłowej artykulacji słowa "Wow" już ćwiczyć nie muszą, bo opanowali ją do perfekcji.

Zapraszamy do galerii!----------------

Bal karnawałowy - Biedronki i Motyle - Kórnik

Ach co to był za Bal karnawałowy! Przybyły na niego postacie z bajek: Myszka Minnie, Syrenka, księżniczki, król, a nawet smok! Nie zabrakło superbohaterów. Szalał z nami nie jeden Spider-Man, Batman i Transformers! Tańczyło z nami drzewo, renifer, truskawka i aniołek. Porządku podczas balu pilnowali policjanci, strażacy, karateka i cowboy, a nad wszystkim czuwał doktor Janson. Nie zabrakło chwili wytchnienia przy słodkim co nieco.

Zapraszamy do galerii!----------------

Zajęcia z gościem - grupa Motyle - Kórnik

Motyle poznały aż trzy "ginące zawody". Pani Kinga, nasz gość specjalny, opowiedziała dzieciom o pracy stolarza, krawcowej i tapicera oraz pokazała jak powstaje kanapa. Dziękujemy mamie Jansona za poświęcony czas, ciekawe materiały, kredki, kolorowanki i odznaki odblaskowe.

Zapraszamy do galerii!----------------

Literacki bohater ELMER - grupa Motyle - Kórnik

W styczniu podczas zajęć "Literacki bohater" dzieci z grupy Motyle poznały wyjątkowego słonia. Przez cały miesiąc słuchały książek o Elmerze i malowały zagadkowe kwadraty. W końcu zagadka została rozwiązana. Z kolorowych kwadratów ułożyliśmy Elmera. Nie zabrakło też kolorowania, które jest ulubionym zajęciem Motyli.

Zapraszamy do galerii!----------------

Biało-czerwone Drzewo Dobra - grupa Motyle - Kórnik

W ramach Międzynarodowego Projektu "Piękna Nasza Polska Cała" dzieci z grupy Motyle wykonały "Biało-czerwone Drzewo Dobra". Na drzewo uciekły nam baloniki, na których Kacper i Amelia zapisali dobre uczynki dla Polski, wymienione przez kolegów i koleżanki z grupy.

Zapraszamy do galerii!----------------

Dzień Kubusia Puchatka - grupa Motyle - Kórnik

Motyle dostały list ze stumilowego lasu. Wszyscy wiedzą, że mieszka w nim Kubuś Puchatek. Nasz przyjaciel miał ooogromny kłopot. Wiedział kim jest, ale nie wiedział jaki jest? Smutny, wesoły, zły czy przestraszony? Już wie! Pomogliśmy mu i wszystko wyjaśniliśmy w liście. Wykonaliśmy też "zegar emocji", żeby określić emocję, którą odczuwamy.

Zapraszamy do galerii!----------------

Dzień Babci i Dziadka - grupa Motyle - Kórnik

Dla dzieci z grupy Motyle był to jeden z najważniejszych dni w roku - Dzień Babci i Dziadka. Przygotowały z tej okazji koncert przeplatany "Opowieścią Betlejemską" oraz wiersz, piosenkę i taniec. Włożyły w występ dla Dziadków nie tylko dużo pracy, ale także serce za co otrzymały niekończące się brawa. Nie zabrakło życzeń, prezentów i "Sto lat" w wykonaniu przedszkolaków.

Zapraszamy do galerii!----------------

W drugim tygodniu ferii nie zwolniliśmy tempa

w poniedziałek "Motyle" wykonały eksperymenty z użyciem balonów??we wtorek "Biedronki" zbudowały farmę w środę odbyły się warsztaty z książką, których bohaterem była "Marysia" Czwartek to dzień zabaw z użyciem piasku kinetycznego. W piątek nasze przedszkole odwiedziła Pani Kinga - mama jednego z naszych wychowanków, która przedstawiła dzieciom trzy ginące zawody: stolarz, krawcowa i tapicer. Ferie uważamy za udane

Zapraszamy do galerii!----------------

Pierwszy tydzień ferii za nami

Był to tydzień pełen aktywności i dobrej zabawy W poniedziałek odbyły się zajęcia sportowe, we wtorek każdy miał możliwość przygotowania sobie smacznej, słodkiej przekąski środa dotyczyła zbliżającego się baliku, dlatego wszyscy zaprojektowali swoje własne maski karnawałowe w czwartek "Motyle" własnoręcznie zrobiły instrumenty muzyczne. Dzisiaj rozwijaliśmy swoje zdolności manualne, wykonując pracę pt. "Zima". Pierwszy tydzień ferii uważamy za bardzo udany

Zapraszamy do galerii!----------------

Koncert Filharmonii Pomysłów "Kraina Dziwnodźwięków"Zapraszamy do galerii!----------------

Święto Babci i Dziadka w grupie Biedronek


Zapraszamy do galerii!----------------

Zapraszamy w Ferie!

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, które NIE uczęszczają do przedszkola, a mają ochotę na wspólną zabawę do Przedszkola Niepublicznego "Truskawkowa Polanka" w Kórniku w drugi tydzień ferii, w godzinach od 10.00 do 11.00.----------------

Plan działań na ferie Przedszkola Niepublicznego "Truskawkowa Polanka" w Kórniku

I tydzień(27.01. - 31.01.2020r.)

27.01.2020r.(poniedziałek)
Sportowy poniedziałek:
-zajęcia sportowe,
-tor przeszkód,
-gimnastyka na wesoło.

28.01.2020r.(wtorek)
Kuchcikowo - jedzmy zdrowo.

29.01.2020r.(środa)
Mali projektanci:
-projektowanie masek karnawałowych,
-pokaz mody.

30.01.2020r.(czwartek)
Muzyczny czwartek:
-karaoke,
-muzyczne wariacje,
-wykonanie instrumentu.

31.01.2020r.(piątek)
Kino w przedszkolu.


II tydzień(03.02. - 07.02.2020r.)

03.02.2020r.(poniedziałek)
Warsztaty małego chemika.
Od godziny 10.00 do godziny 11.00 otwarte dla dzieci nie uczęszczających do przedszkola.

04.02.2020r.(wtorek)
Zaczarowana farma:
-poszukiwanie skarbów na farmie,
-balonowe zwierzęta.
Od godziny 10.00 do godziny 11.00 otwarte dla dzieci nie uczęszczających do przedszkola.

05.02.2020r.(środa)
Dzień ciekawej książki:
-zabawy plastyczne.
Od godziny 10.00 do godziny 11.00 otwarte dla dzieci nie uczęszczających do przedszkola.

06.02.2020r.(czwartek)
Kreatywny czwartek
-ciastolinowa zabawa,
-piaskowo- kinetyczne szaleństwo.
Od godziny 10.00 do godziny 11.00 otwarte dla dzieci nie uczęszczających do przedszkola.

07.02.2020r.(piątek)
Kolorowy świat dziecka- warsztaty plastyczne.
Od godziny 10.00 do godziny 11.00 otwarte dla dzieci nie uczęszczających do przedszkola.----------------

Koncert dla Środowiskowego Domu Samopomocy GOŚCINNI - grupa Motyle - Kórnik

16 stycznia Motyle dały wyjątkowy koncert dla wyjątkowych gości. Odwiedzili nas uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy "Gościnni". Dzieci zaśpiewały kolędy i pastorałki i zebrały gromkie oklaski.

Zapraszamy do galerii!----------------

Piramida zdrowego żywienia - grupa Motyle - Kórnik

Podczas zajęć Piramida zdrowego żywienia dzieci z grupy Motyle wzięły udział w ożywionej dyskusji na temat "Owoce czy słodycze". Przedstawiły rzeczowe argumenty, które rozstrzygnęły spór. Wygrały owoce, więc wykonaliśmy owocowe opaski.

Zapraszamy do galerii!----------------

Kółko EKSPERYMENT - grupa Motyle - Kórnik

Tej zimy nie spadł jeszcze śnieg. Postanowiliśmy nie czekać i zrobić śnieg podczas kółka zainteresowań "Eksperyment". Wykorzystaliśmy do tego piankę do golenia i sodę oczyszczoną oraz wypełnienie pieluch jednorazowych. Eksperymenty uważamy za udane, ponieważ udało nam się ulepić Bałwana i zrobić śnieżki.

Zapraszamy do galerii!----------------

Formy spędzania czasu wolnego - grupa Motyle - Kórnik

Motyle w ramach zajęć Formy spędzania czasu wolnego zajęły się amatorstwem artystycznym i wykonały grupową kolorowankę.

Zapraszamy do galerii!----------------

Filharmonia Pomysłów - urodziny Muzolka


Zapraszamy do galerii!----------------

Urodzinki Ksawerego


Zapraszamy do galerii!----------------

Wróbelki w wykonaniu Biedronek


Zapraszamy do galerii!----------------

Nauka przez zabawę - czyli kreatywne konstrukcje, z wykorzystaniem kształtów


Zapraszamy do galerii!----------------

8 stycznia urodziny obchodzi Ksawery


Zapraszamy do galerii!----------------

W styczniu poznajemy bajki ?? w dzisiejszym wydaniu "Czerwony Kapturek"


Zapraszamy do galerii!----------------

7 stycznia świętowaliśmy urodziny Wojtka


Zapraszamy do galerii!----------------

Serca wykonane przez maluchy na specjalną okazję


Zapraszamy do galerii!----------------

18 grudnia 2019 r. w grupie "Biedronki" odbyło się spotkanie gwiazdkowe z udziałem rodziców.


Zapraszamy do galerii!----------------

W grudniowym wydaniu "Biedronkowego Kuchcikowa" robimy ciasteczka owsiane na specjalną okazje


Zapraszamy do galerii!----------------

Gwiazdki w wykonaniu Biedronek


Zapraszamy do galerii!----------------

Koło zainteresowań EKSPERYMENT - grupa Motyle - Kórnik

Podczas kółka zainteresowań "Eksperyment" dzieci z grupy Motyle przeprowadziły doświadczenia z wykorzystaniem magnesu: Przyciąganie, Podwodne przyciąganie, Skaczący magnes, Odpychający balon i Magnetyczna dżdżownica.

Zapraszamy do galerii!----------------

Piramida zdrowego żywienia - grupa Motyle - Kórnik

Piramida zdrowego żywienia to cykl zajęć, podczas których dzieci z grupy Motyle wzbogacają swoją wiedzę na temat żywności. W trakcie grudniowych zajęć podzieliły produkty spożywcze na dwie grupy i stworzyły z nich plakat.

Zapraszamy do galerii!----------------

Formy spędzania czasu wolnego - grupa Motyle - Kórnik

W ramach projektu Formy spędzania czasu wolnego dzieci z grupy Motyle poznały kolejną formę zajęć wolnoczasowych. W listopadzie wybrały się na Prowent w poszukiwaniu sztuki i oglądały rzeźby, by w grudniu zająć się amatorstwem artystycznym i wykonać własną instalację artystyczną.

Zapraszamy do galerii!----------------

Konkurs na Kartkę świąteczną Kórnickiego Ośrodka Kultury - grupa Motyle - Kórnik

Jest! Jest! Jest! W konkursie Kórnickiego Ośrodka Kultury na kartkę świąteczną w kategorii od 3-6 lat zwyciężyli:
I miejsce Kacper i Celina
II miejsce Roksana
III miejsce Oliwia i Janek Bazela
Brawo Motyle!


Zapraszamy do galerii!----------------

Prezenty dla Jakuba, Tosi i Julii z Zespołu Szkól Katolickich w Śremie - grupa Motyle - Kórnik

Dzieci z grupy Motyle wykonały choinkę i kartkę z życzeniami świątecznymi dla Tosi, Julii i Kuby, którzy odwiedzili nas wiosną tego roku w przedszkolu. Do prezentu dołączyliśmy Tangramy, ponieważ nasi koledzy i koleżanki ze szkoły podstawowej lubią rozwiązywać łamigłówki. My także otrzymaliśmy świąteczny prezent, za który bardzo dziękujemy! Ho Ho Ho

Zapraszamy do galerii!----------------

Spotkanie Wigilijne w grupie Motyle - Kórnik

Podczas Spotkania Wigilijnego w grupie Motyle dzieci przedstawiły "Opowieść Betlejemską" o gwieździe, która zwiastuje narodziny Jezusa. Śpiewały kolędy i pastorałki, a także przyjęły wyjątkowego gościa - Gwiazdora

Zapraszamy do galerii!----------------

DZIEŃ POCZTY- Grupa Pszczółki- Książ Wlkp.

Grupa Pszczółek świętowała Dzień Poczty :D z tej okazji wybraliśmy się na pocztę w Książu Wlkp. :D nasze przedszkolaki wysłały list, w którym były kartki urodzinowe dla Mai Gozdek, która przebywa w szpitalu :) dzieci były szczęśliwe, że mogły dla niej wykonać rysunki na jej urodziny i wspólnie z grupą je wysłać na poczcie :D

Zapraszamy do galerii!----------------

DZIEŃ DRZEWA- Grupa Pszczółki- Książ Wlkp.

Grupa Pszczółek obchodziła Dzień Drzewa :D Na początek dnia przedszkolaki zostały podzielone na trzy grupy :D każda grupa miała za zadanie ułożyć wyraz drzewo :D następnie ułożyliśmy puzzle z etapami rozwoju drzewa i sami mogliśmy poczuć się, najpierw jak małe ziarenko. a następnie jak ogromne drzewo :D kolejnym zadaniem było poznanie budowy drzewa :D przedszkolaki zapoznały się również z gatunkami drzew liściastych oraz iglastych :D na koniec grupa Pszczółek wykonała pracę plastyczną przy pomocy ziemniaczanych stempli :D

Zapraszamy do galerii!----------------

TEATRZYK PT: "JACEK I PLACEK"- Książ Wlkp.

Do naszego przedszkola w dniu 9.10.2019r. przyjechał teatrzyk. Dzieci były zachwycone odbywającym się przedstawieniem :D

Zapraszamy do galerii!----------------

DZIEŃ MUZYKI- Grupa Biedronki- Książ Wlkp.

Grupa Biedronki świętowała Dzień Muzyki. Zagraliśmy na naszym pianinie, poznaliśmy różne instrumenty. Przypomnieliśmy sobie jakie instrumenty mamy w przedszkolu. ?? Na koniec Pokolorowaliśmy bębenek ??

Zapraszamy do galerii!----------------

DZIEŃ CHŁOPCA- Grupa Pszczółki i Biedronki- Książ Wlkp.

W naszym przedszkolu odbył się Dzień Chłopca. :D Przedszkolaki pomalowały tor do naszego ozobota. Wymagało to precyzji i koncentracji. Pobawiliśmy się w zabawę "o jakim chłopcu myślę", pojeździliśmy autami oraz połączyliśmy kropki, tak by powstał chłopiec. Dziewczynki pamiętały również o prezencie i słodkim poczęstunku. :D Nie obyło się również bez zaśpiewania chłopcom sto lat :D

Zapraszamy do galerii!----------------

ZABAWY MATEMATYCZNE- Grupa Pszczółki- Książ Wlkp.

Nasze przedszkolaki brały udział w zabawach matematycznych przy pomocy żołędzi, które wcześniej zebrały w okolicach przedszkola :D czytaliśmy opowiadanie, po czym dzieci dodawały bądź odejmowały odpowiednią ilość żołędzi :D układaliśmy również figury geometryczne :D Na koniec w grupach dzieci mogły ułożyć na co miały ochotę, dzięki czemu powstał kwiatek, serce czy samochód :D

Zapraszamy do galerii!----------------

DZIEŃ FARMACEUTY- Grupa Biedronki- Książ Wlkp.

Grupa Biedronki zapoznała się z zawodem Farmaceuty. Dowiedzieliśmy się, że farmaceuta pracuje w aptece i nie tylko sprzedaje leki, ale również je wytwarza. ?? Podzieliliśmy słowa farmaceuta na sylaby i głoski. Przypomnieliśmy sobie co można kupić w aptece, oraz jak się obchodzić z lekami.?? Pokolorowaliśmy również kolorowankę, która przedstawiała farmaceutę w pracy. :D

Zapraszamy do galerii!----------------

DZIEŃ PYRY

W tym roku DZIEŃ PYRY odbył się w Rogusku Nasze przedszkolaki ze swoimi rodzicami brały udział w wielu konkurencjach Było przeciąganie liny, wyścigi w workach, wyścig ziemniaka oraz obieranie ziemniaków Oprócz tego każdy mógł zrobić swoją własną lalkę z kukurydzy Niespodzianką dla naszych uczestników była przejażdżka bryczką Na koniec dnia mogliśmy zjeść pyszne ziemniaki prosto z ogniska

Zapraszamy do galerii!----------------

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA- Grupa Biedronki- Książ Wlkp.

Grupa Biedronki świętowała Dzień Przedszkolaka. Wspólnie bawiliśmy się w zabawy "kto zmienił miejsce", "głuchy telefon", "woda - piasek", i wiele innych. Przygotowaliśmy również Biedronki rozcierając plastelinę. ?? Zatańczyliśmy z balonami razem z Pszczółkami. Przygotowaliśmy również kompot z jabłka na Dzień Pyry. Na koniec każdy przedszkolak otrzymał dyplom Super Przedszkolaka

Zapraszamy do galerii!----------------

SPRZĄTANIE ŚWIATA- grupa Pszczółki- Książ Wlkp.

Nasze pszczółeczki brały udział w akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA właśnie z tego powodu zbieraliśmy śmieci w okolicy naszego przedszkola

Zapraszamy do galerii!----------------

DZIEŃ KROPKI- Grupa Pszczółki- Książ Wlkp.

Grupa Pszczółki świętowała DZIEŃ KROPKI :D nasz dzień rozpoczął się od przygotowania opasek w kropki :D następnym zadaniem był udział w torze przeszkód o tematyce kropek :D nie mogło również zabraknąć zajęć sensorycznych, takich jak chodzenie po folii z farbą i tworzenie pięknych kropek :D Ostatnim zadaniem było wypełnienie białych punktów na jabłkach czerwoną bibułą :D Za ogromne zaangażowanie dzieci w zajęcia, przedszkolaki otrzymały dyplomy i mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce :D

Zapraszamy do galerii!----------------

DZIEŃ KROPKI- Grupa Biedronki- Książ Wlkp.

W grupie Biedronki odbył się dziś Dzień Kropki. :D Obejrzeliśmy film o Vashti, zagraliśmy w grę złap kropkę. Odnaleźliśmy takie same kropki, a przede wszystkim nasza kropka zainspirowała dzieci do stworzenia niezwykłych rysunków. :D

Zapraszamy do galerii!----------------

SPRZĄTANIE ŚWIATA- grupa Pszczółki- Książ Wlkp.

Nasze pszczółeczki brały udział w akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA właśnie z tego powodu zbieraliśmy śmieci w okolicy naszego przedszkola

Zapraszamy do galerii!----------------

Grupa Biedronki brała udział w akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA.

Postanowiliśmy zadbać o czystość w miejscu bardzo ważnym dla naszej historii. Biedronki z zaangażowaniem sprzątały pobliskie mogiły, gdzie pochowani zostali Bohaterowie Wiosny Ludów. Dzieci przeraziła ilość śmieci znajdująca się w tym miejscu. Mamy nadzieję, że teraz będzie tam porządek.

Zapraszamy do galerii!----------------

SPRZĄTANIE ŚWIATA- grupa Pszczółki- Książ Wlkp.

Nasze pszczółeczki brały udział w akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA właśnie z tego powodu zbieraliśmy śmieci w okolicy naszego przedszkola

Zapraszamy do galerii!----------------

Mikołajki w grupie Motyle

6 grudnia dzieci z grupy Motyle dostały list od Świętego Mikołaja, który odwiedza dzieci na całym świecie i wie w co lubią się bawić. List zawierał wskazówki do zabawy w: Rangoli z Pakistanu w Azji, Pilolo z Ghany w Afryce, Przeciąganie liny z Hiszpanii w Europie i podchody z Ameryki, w które jako pierwsi bawili się Indianie. Dzieci wykonały indiański pióropusz niezbędny do zabawy w tropienie kolejnych zadań w podchodach i zatańczyły Mikołajkowy taniec.

Zapraszamy do galerii!----------------

Motyle w Środowiskowym Domu Samopomocy "Gościnni" w Kórniku

5 grudnia przypada Światowy Dzień Wolontariatu. Z tej okazji wybraliśmy się do Środowiskowego Domu Samopomocy "Gościnni" w Kórniku, by podzielić się pysznymi piernikami z jego podopiecznymi.

Zapraszamy do galerii!----------------

Dzień Górnika w grupie Motyle

Motyle obchodziły Barbórkę - Dzień Górnika. Sprawdziły czy węglem można rysować, wykonały "Skok przez skórkę", który nawiązuje do górniczej tradycji, szukały skarbu w ciemnej kopalni i zrobiły czapkę z pióropuszem.

Zapraszamy do galerii!----------------

Projekt "Literacki bohater" w grupie Motyle

W listopadzie dzieci z grupy Motyle w ramach projektu "Literacki bohater" słuchały książek o Tupciu Chrupciu. Wykonały szereg zadań w roli głównej z poznawanym bohaterem i plakat.

Zapraszamy do galerii!----------------

Andrzejki w Truskawkowej Polance w Kórniku

Andrzejki to dzień wróżb. Dzieci z grupy Biedronki i Motyle dowiedziały się skąd pochodzi tradycja Andrzejek i kim będą w przyszłości. Wróżyły z kart, układały buty, losowały filiżankę z ukrytą wróżbą, wyciągały muzyczny los, lały wosk, poznały imię przyszłego przyjaciela i magię liczb.

Zapraszamy do galerii!----------------

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Nasza polska złota jesień"

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zorganizowanym przez nasze Przedszkole konkursie. Otrzymaliśmy 100 prac wykonanych różnymi technikami. Gratulujemy wszystkim biorącym udział dzieciom oraz ich nauczycielom.

Nagrody, dyplomy, podziękowania systematycznie będziemy do państwa wysyłać.


W kategorii dzieci w wieku 3 - 4 lat:

I miejsce
Alicja Bielak, Przedszkole nr 250 "Akwarelka", Warszawa.

II miejsce
Helena Kulesza, Miejskie Przedszkole nr 90 "Wróbelka Elemelka", Katowice.

III miejsce
Lena Bójko, Gminne Przedszkole, Michałowo.


W kategorii dzieci w wieku 4 - 5 lat:

I miejsce
Miłosz Gwiazdowski, Publiczne Przedszkole "Prymusek II", Wrocław.

II miejsce
Przemysław Rak, Przedszkole Integracyjno-Terapeutyczne "Niebieski Motyl", Żywiec.

III miejsce
Aleksandra Trojańczyk, Przedszkole nr 6, Bydgoszcz.----------------

Trening piłki nożnej

Zapraszamy do galerii!----------------

Choinki 3D w wykonaniu Biedronek - Kórnik

Zapraszamy do galerii!----------------

Grudniowy spacer Biedronek - Kórnik

Zapraszamy do galerii!----------------

3 grudnia odbyły się warsztaty gwiazdkowe w grupie maluchów - Kórnik

Zapraszamy do galerii!----------------

Nasze Biedroneczki coraz lepiej radzą sobie z "pracą" grupową - Kórnik

Zapraszamy do galerii!----------------

Dzień Misia w grupie Biedronki - Kórnik

Zapraszamy do galerii!----------------

Trening piłki nożnej - Kórnik

Zapraszamy do galerii!----------------

Objazdowe Studio Nagrań "Eksperymenty z dźwiękami"

Nasze przedszkole zamieniło się w studio nagrań, a przedszkolaki w piosenkarzy. Odwiedził nas realizator dźwięku z Objazdowym studio nagrań i przeprowadził "Eksperymenty z dźwiękami", a konkretnie z głosami dzieci. Najpierw dzieci recytowały wyliczanki, a realizator zamieniał ich głos w głos myszki, a nawet dinozaura. Potem zaśpiewały kolędę "Pójdźmy wszyscy do stajenki", którą inżynier dźwięku zamienił w profesjonalne nagranie.

Zapraszamy do galerii!----------------

Projekt "Moja mała ojczyzna" w grupie Motyle

To był piękny spacer. Najpierw poszliśmy na rynek zobaczyć jeszcze nieprzystrojoną choinkę oraz makietę rynku i zamku. Potem wyruszyliśmy na promenadę, która zaprowadziła nas do zamku i Arboretum

Zapraszamy do galerii!----------------

Dzień Pluszowego Misia w grupie Motyle

Dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszowe misie, które towarzyszyły im w trakcie zabaw, a nawet podczas wykonywania pracy plastycznej "Miś". Namalowały tło, wycięły misia z papieru i stworzyły piękne prace, które można było oglądać na naszej grupowej tablicy.

Zapraszamy do galerii!----------------

Kółko EKSPERYMENT w grupie Motyle

Kółko EKSPERYMENT to przede wszystkim dobra zabawa. W piątek dzieci z grupy Motyle eksperymentowały z kolorami.

Zapraszamy do galerii!----------------

Dzień Praw Dziecka w grupie Motyle

Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka Motyle słuchały opowiadań o swoich prawach i wykonały plakat "Każdy przedszkolak - Mały Patriota - Wielki Człowiek".

Zapraszamy do galerii!----------------

Dzień Jeża w grupie Motyle

Z okazji Dnia Jeża "Motyle" zamieniły się w jeże. Kolce fotobudki "Jeż" zostały wykonane z odrysowanych i wyciętych dłoni dzieci.

Zapraszamy do galerii!----------------

Narodowe Święto Niepodległości

8 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Dzieci z grupy Motyle wysłuchały opowiadania "Moja niepodległa ojczyzna", układały godło , maszerowały butami, kodowały flagę i kokardę narodową, a o symbolicznej godzinie 11.11 odśpiewały Mazurek Dąbrowskiego

Zapraszamy do galerii!----------------

Piramida żywienia

Pierwsze zajęcia "Piramida żywienia" za nami. Dzieci z grupy Motyle wykonały Piramidy Zdrowego Żywienia i Stylu Życia. Wycinały i naklejały produkty spożywcze w odpowiednim piętrze Piramidy.

Zapraszamy do galerii!----------------

Sztuka na Prowencie

Dzieci z grupy Motyle wybrały się do Kórnika w poszukiwaniu sztuki. Znalazły ją na Prowencie. Była tam rzeźba Czarnego Kura, Ławeczka Wisławy Szymborskiej, Dzrzewokur, Ceramiczne siedzisko, Wódz, Tańczące Rzeźby, Czerwony peleton, Polaków uśmiech własny.

Zapraszamy do galerii!----------------

Literacki bohater miesiąca

W październiku czytaliśmy w grupie Motyle książki o Franklinie. Dzieci poznały jego przyjaciół i przygody żółwia. Wykonały plakat i zadania, które poszerzyły ich wiedzę o bohaterze.

Zapraszamy do galerii!----------------

Zajęcia otwarte dla rodziców dzieci z grupy Motyle

Figury geometryczne były tematem zajęć otwartych dla rodziców i dzieci z grupy Motyle. Bawiliśmy się w wyścig kół, wyszywanie trójkąta, układaliśmy tangram i wykonaliśmy pajacyka.

Zapraszamy do galerii!----------------

Biedronkowa Ośmiornica

Nasze Biedroneczki własnoręcznie wykonały ośmiornice z papierowych talerzyków :)

Zapraszamy do galerii!----------------

Trening piłki nożnej

Zapraszamy do galerii!----------------

Kolejna wizyta Filharmonii Pomysłów

Dziś po raz kolejny w tym miesiącu gościliśmy Filharmonię Pomysłów. Artyści zabrali Nas ze sobą do wspaniałej krainy dźwięków, którą zamieszkują sonostworki :) (Już nie możemy się doczekać kolejnych występów)

Zapraszamy do galerii!----------------

Filharmonia pomysłów - Kórnik

12 listopada w Naszym przedszkolu gościliśmy Filharmonię Pomysłów, która wystąpiła dla Nas z koncertem pt. "Gdzie mieszkają dźwięki?"
Dzieci wzięły udział w poszukiwaniu krainy dźwięków.
Zabawa była świetna!

Zapraszamy do galerii!----------------

Spacer Biedronek

Nasze Biedroneczki znalazły Panią Jesień :)

Zapraszamy do galerii!----------------

Pasowanie - Biedronki

30 października o godzinie 10.00 pierwszą ważną uroczystość przedszkolną w swoim życiu przeżyły nowo przyjęte przedszkolaki z grupy Biedronki. W obecności rodziców, dyrektora, nauczycieli i personelu wspomagającego grupa 2,5 oraz 3 latków przystąpiła do "Pasowania na Przedszkolaka". W czasie uroczystości dzieci pokazały zdobyte w ciągu dwóch miesięcy umiejętności. Maluchy śpiewały piosenki, recytowały wierszyki i udowodniły wszystkim, że zasługują na miano Przedszkolaka!

Zapraszamy do galerii!----------------

Eksperymenty

23.10.2019 r. Motylki i biedronki odwiedziła mama jednego z Naszych wychowanków Pani Marta Kciuk. Przeprowadziła z Nami różnego rodzaju eksperymenty. Dzieci wykonały; wybuchające wulkany, zgasiły płomień świeczki bez jego zdmuchnięcia, dowiedziały się w jaki sposób powstaje "pasta do zębów" dla Słonia oraz w jaki sposób balon nadmuchuje się sam (tajemnica suchego lodu ;) ). Oczywiście wszystkie eksperymenty były bezpieczne dla dzieciaczków.

Zapraszamy do galerii!----------------

Dzień Chłopaka u Biedronek :) <3

Zapraszamy do galerii!----------------

80. Rocznica Rozstrzelania Obywateli Ziemi kórnickiej

20 października 1939 r. miała miejsce w Kórniku egzekucja obywateli ziemi kórnickiej. Uczciliśmy pamięć o rozstrzelanych zapalając znicz pod tablicą pamiątkową.

Zapraszamy do galerii!----------------

Dzień Poczty Polskiej

Z okazji Dnia Poczty Polskiej wybraliśmy się do Urzędu Pocztowego w Kórniku. Kupiliśmy pocztówki z widokiem naszego miasta i wysłaliśmy je w ramach Ogólnopolskiej Wymiany Pocztówkowej

Zapraszamy do galerii!----------------

Trening piłki nożnej

16 października w przedszkolu odbył się trening piłki nożnej, który przeprowadził trener Szczepan z Akademi Piłkarskiej Reissa.

Zapraszamy do galerii!----------------

Poszukiwanie jesieni w Arboretum

Jest! Znaleźliśmy ją w Arboretum! Przyszła Polska Złota Jesień

Zapraszamy do galerii!----------------

Kowal

Kolejne zajęcia z serii Formy spędzania czasu wolnego za nami. Tym razem wybraliśmy się do Kuźni na Piaskach. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na temat "ginącego" zawodu kowala

Zapraszamy do galerii!----------------

Teatr Cieni Baśni Andersena

11 października dzieci z Przedszkola Truskawkowa Polanka wybrały się na wycieczkę do Poznania na spektakl cieni, który składał się z trzech baśni Hansa Christiana Andersena: Brzydkie Kaczątko, Mała Syrenka i Calineczka.

Zapraszamy do galerii!----------------

Koło zainteresowań EKSPERYMENT

Kolejne udane eksperymenty za nami. Dzieci wykonały doświadczenia z wodą, takie jak korek z piłki, strzałki, powietrze w wodzie, podwodny wulkan, tęcza z cukierków.

Zapraszamy do galerii!----------------

Wizyta w Środowiskowym Domu Samopomocy "Gościnni" w Kórniku

26 września odwiedziliśmy podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy "Gościnni". Obejrzeliśmy przestawienie pt. Eko, które dla nas przygotowali. Dzieci uczestniczyły w segregowaniu odpadów i spisały się na medal.

Zapraszamy do galerii!----------------

EKSPERYMENT

Ruszyło kółko EKSPERYMENT! Dzieci z grupy Motyle przeprowadziły pierwsze eksperymenty przyrodnicze. Wykorzystały w nich zimne i ciepłe powietrze. Każdy uczestnik zajęć wykonał doświadczenie, m. in. gaszenie świeczki bez podmuchu, przesuwanie kubka bez użycia rąk, lewitująca piłka, rozpuszczanie kredek, piana, powietrze w kształcie rękawiczki

Zapraszamy do galerii!----------------

Piękna Nasza Polska Cała

We wrześniu dzieci z grupy Motyle rozpoczynają przygodę z Międzynarodowym Projektem "Piękna Nasza Polska Cała".----------------

Ogólnopolski konkurs plastyczny

Przedszkole Truskawkowa Polanka w Kórniku zorganizowało ogólnopolski konkurs plastyczny pt. "Bohaterowie utworów Jana Brzechwy". Serdecznie wszystkim dziękujemy za tak wielkie zainteresowanie. Wybór był trudny, wszystkie prace były naprawdę cudowne!

Oto wyniki konkursu:

W kategorii wiekowej 3/4-latki:

I miejsce - Mikołaj Paszko, Przedszkole nr 7 Kubusia Puchatka, Bielsk Podlaski,
II miejsce -Honorata Tomaś, ZSP Biała Nyska,
III miejsce -Alex Karpuz, Niepubliczne Przedszkole Iskierka w Cisiu.

Wyróżnienie:
-Liliana Siwek, Samorządowe Przedszkole nr 110, Kraków,
-Liliana Słabuszewska, Przedszkole Miejskie nr 6, Gorzów Wlkp.
-Dominika Paul, Zespół Edukacyjny w Lubięcinie.

W kategorii wiekowej 5/6-latki:

I miejsce - Antonina Nadkierniczna, Przedszkole Publiczne im. Króla Lwa, Węgorzyno,
II miejsce - Amelia Terpińska, Szkoła Podstawowa z Oddziałem przedszkolnym, Kraków,
III miejsce - Antoni Wojciak, Przedszkole nr 2, Nowy Targ.

Wyróżnienie:
-Franciszek Kurzawa, Samorządowe Przedszkole nr 5, Przecław,
-Magdalena Przybysz, Miejskie Przedszkole nr 37, Płock.

Nagrodzeni i wyróżnieni nagrody oraz dyplomy otrzymają pocztą. Nauczyciele otrzymają podziękowanie pocztą lub drogą mailową. Każde dziecko i placówka uczestniczące w konkursie ogólnopolskim otrzyma pamiątkowy dyplom.

Ze względu na okres wakacyjny prosimy o cierpliwość, w miarę możliwości postaramy się, jak najszybciej wysłać nagrody i dyplomy.----------------

Pojekt Książka

Projekt "Książka(dla) Przedszkolaka organizowany przez czasopismo Bliżej Przedszkola realizowany był w Przedszkolu "Truskawkowa Polanka" w Kórniku, w grupie dzieci 3letnich. W sali zorganizowany został kącik czytelniczy, opracowane zostały reguły i zasady korzystania z książek. Dzieci uzupełniały go o pozycje książkowe przyniesione z domu, jak również prowadzona była wymiana książkowa. Uczestniczyły w lekcjach bibliotecznych w Bibliotece Publicznej w Kórniku i Bninie. Wykonały ilustracje do ulubionych bajek oraz zakładki. Wspólnie z rodzicami przyłączyliśmy się do akcji organizowanej w Liceum Ogólnokształcącym w Kórniku "Bookcrossing". Do przedszkola na głośne czytanie przychodzili rodzice oraz dziadkowie naszych wychowanków. Zorganizowaliśmy także ogólnopolski konkurs plastyczny "Bohaterowie utworów Jana Brzechwy". Kontakt z książką dostarcza dzieciom niesamowitych wrażeń. Furorę w ostatnim czasie robiła seria książek "Kicia Kocia..."

Zapraszamy do galerii!----------------

Rejs statkiem "Anna Maria" po Jeziorze Kórnickim

To był dobry dzień! Nie za ciepły, nie za zimny na wycieczkę statkiem "Anna Maria" po Jeziorze Kórnickim. A właściwie, jak powiedziały dzieci, to była wycieczka na lody! PS Największym powodzeniem cieszyły się lody o smaku truskawkowym, na drugim miejscu były lody o smaku waty cukrowej, na trzecim ex aequo - lody śmietankowe z wiśnią, cytrynowe i sorbet jagodowy.

Zapraszamy do galerii!----------------

"21 SKARPET"

Pamiętacie grę "21 SKARPET", którą zrobiliśmy dla uczniów Zespołu Szkół Katolickich w Śremie z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa? Dotychczas kontaktowaliśmy się listownie lub za pośrednictwem p. Magdy. Dziś w końcu spotkaliśmy się z Julią, Kubą, Tomkiem, p. Gosią i p. Jowitą. Bawiliśmy się wspólnie w nasze ulubione zabawy, tańczyliśmy (oczywiście "Baby Shark"), zjedliśmy małe co nieco i obejrzeliśmy razem koncert Filharmonii Pomysłów "Ulica Sonika Saksofonika". PS Jeszcze raz dziękujemy za puzzle, książki i przepiękne serce!

Zapraszamy do galerii!----------------

Pogoda spłatała nam figla,

Pogoda spłatała nam figla, ale my nie rezygnujemy tak łatwo. Rozłożyliśmy koce w naszym ogrodzie i rozpoczęliśmy piknik. Były bańki, skakanie w gumę i oczywiście małe co nieco. Nie zabrakło "Kici Koci na pikniku"

Zapraszamy do galerii!----------------

Warsztaty kulinarne

Ach! Co to był za dzień! Zdaniem dzieci najlepszy z najlepszych. Zapytane dlaczego, powiedziały, że to nasza pierwsza niezwykła wycieczka. Dlaczego niezwykła? Bo zwykła jest po nogach, a niezwykła autokarem i jak idziemy na zwykłą wycieczkę to nie jemy pizzy, którą sami zrobiliśmy :) A pizzę przygotowały dzieci podczas warsztatów kulinarnych w Pizzerii Tropicana w Śremie.

Zapraszamy do galerii!----------------

Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka życzymy naszym kochanym przedszkolakom wszystkiego naj naj najlepszego i czego tylko chcą! PS Jeśli kogoś nie ma na zdjęciu z Bawialni ToTu to dlatego, że był za szybki ;)

Zapraszamy do galerii!----------------

Zawód miesiąca - Kominiarz

Dzięki cioci Wiolecie dzieci mogły nie tylko zobaczyć, jak wygląda lina, wycior (który dzieci nazwały szczotką) i kula kominiarska, ale mogły także poczuć zapach sadzy, bowiem cioci teść był mistrzem kominiarskim. Oglądaliśmy sprzęt, którym czyścił kominy, jego zdjęcia podczas pracy i akrobacje na dachu. Te ostatnie spodobały się dzieciom tak bardzo, że musieliśmy spróbować tej sztuczki w sali. Zrobiliśmy też komin, oczywiście z kartonu.

Zapraszamy do galerii!----------------

Przedszkolak i bezpieczny komputer

Czym jest bezpieczeństwo? Dla naszych przedszkolaków to mama i tata, dom, przedszkole, pasy samochodowe, zielone światło na przejściu dla pieszych, a nawet to, że "mama nie pozwala dotykać gorącego żelazka". Co do ostatniej odpowiedzi uznaliśmy wspólne, że chodzi o zasady. Dziś dzieci poznały zasady bezpiecznego korzystania z komputera. Rodzicom polecam stronę www.necio.pl, która została stworzona z myślą o najmłodszych użytkownikach Internetu.

Zapraszamy do galerii!----------------

Dzień Rodziny w Biedronkach

Dzień Rodziny w Biedronkach za nami. Były piosenki, wiersze, układy taneczne, prezenty i życzenia. A to wszystko dla kochanych rodziców od ich kochanych dzieci.

Zapraszamy do galerii!----------------

Remiza OSP w Kórniku

Przedszkolaki odwiedziły Remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Kórniku. Można było przymierzyć strój strażaka, a także wejść do wozu strażackiego. Wycieczka dostarczyła dzieciom oraz ciociom wielu atrakcji.

Zapraszamy do galerii!----------------

Światowy Dzień Kosmosu

21 maja to Światowy Dzień Kosmosu. Tego dnia dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat przestrzeni kosmicznej. Był globus, plakat nieba, piosenka o kosmosie i praca plastyczna "Mapa nieba", która przedstawia Układ Słoneczny.
PS. Była także książka "Kicia Kocia w kosmosie", bo wszystko dziś nawiązywało do Światowego Dnia Kosmosu :)

Zapraszamy do galerii!----------------

Mundurowa zagadka

Zaczęło się od zagadki: Kogo to mundur? Dzieci szybko odkryły, że należy do żołnierza. Zauważyły, że na klapach marynarki są przypinki z czołgiem! Tak, dziadek pani Magdy był czołgistą i stąd pomysł, by zrobić czołg z kartonów. Były też stare fotografie, medale i Marsz Radeckiego.

Zapraszamy do galerii!----------------

W poszukiwaniu wielkanocnego zająca

Motylki w poszukiwaniu wielkanocnego zająca. Były konkursy, zabawy, a przede wszystkim dużo śmiechu i upragnione upominki :-)

Zapraszamy do galerii!----------------

Wielkanoc u Motylków

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju oraz serdecznych spotkań w gronie rodzinnym życzą "Motylki"

Zapraszamy do galerii!----------------

Warsztaty pszczelarskie

W naszym przedszkolu odbyły się warsztaty pt. "Pszczoły - nasi mali przyjaciele". Dzieci miały okazję poznać hierarchię w ulu oraz naturalne produkty pszczele, a także przymierzyć stroje pszczelarskie. Ponadto każde dziecko otrzymało dyplom młodego pszczelarza.

Zapraszamy do galerii!----------------

INFORMACJA

Informujemy, że nasze placówki pracują w normalnym trybie.----------------

Arboretum

Przyszła wiosna! Znaleźliśmy ją z Biedronkami w Arboretum. Najlepszym opisem do poniższych zdjęć są słowa Mai: "Dziękuję ci ciociu, że zabrałaś mnie do tego pięknego parku" :) Rzeczywiście, było przepięknie!

Zapraszamy do galerii!----------------

RATOWNIK MEDYCZNY

Dzisiaj dzieci dowiedziały się kim jest RATOWNIK MEDYCZNY, na czym polega jego praca, jak wygląda wyposażenie karetki pogotowia i drobny sprzęt medyczny wykorzystywany w ratownictwie. Dzieci opatrzyły chłopca, wykonały walizkę medyczną oraz przymierzyły kurtkę ratownika.

Zapraszamy do galerii!----------------

Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marzec to Światowy Dzień Zespołu Downa. Z tej okazji Biedronki z Przedszkola Niepublicznego "Truskawkowa Polanka" w Kórniku wykonały grę "21 SKARPET" dla dzieci z klasy specjalnej Szkoły Podstawowej w Śremie. Najpierw w grę zagrały nasze Biedronki, teraz grają w nią uczniowie, bowiem w czwartek rano prezent został im dostarczony.

Zapraszamy do galerii!----------------

Pierwszy Dzień Wiosny

Przygotowując się do świętowania w naszym przedszkolu Pierwszego Dnia Wiosny, "Biedronki" pracowały nad wykonaniem marzanny, świetnie się przy tym bawiąc. Nadeszła wiosna! "Biedronki" wspaniale się dzisiaj bawiły podczas zabaw ruchowych, zapoznały się ze staropolskim obrzędem topienia marzanny, a także uczestniczyły w wiosennym pochodzie.

Zapraszamy do galerii!----------------

Dzień Nowych Technologii w Edukacji

21 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Nowych Technologii w Edukacji. Z tej okazji dzieci uczestniczyły w grach, zabawach i zajęciach z robotem interaktywnym, oglądały książki tematyczne, kodowały, wykonały komputer i projekt Marzanny. Nowe technologie były także tematem zajęć logopedycznych i podczas języka angielskiego.

Zapraszamy do galerii!----------------

KARTA ZGŁOSZENIOWA DO PRZEDSZKOLA 2019

Kliknij aby pobrać dokument ( .pdf )----------------

DRZWI OTWARTE

ZAPRASZAMY KANDYDATÓW NA PRZEDSZKOLAKA DO PRZEDSZKOLA NIEPUBLICZNEGO "Truskawkowa Polanka" W KÓRNIKU!

DRZWI OTWARTE

5.03.2019r.
Godzina 10.00 - 12.00

Drodzy Rodzice!

Zapraszamy do odwiedzania naszej placówki.
Na dzieci czeka wówczas atrakcji, a rodzice mają okazję do obejrzenia całego przedszkola i zapoznania się z pełną ofertą.

W programie mamy:
-przedstawienie muzyczne "Filharmonia pomysłów",
-kreatywne przedszkolaki,
-zabawy plastyczne,
-zabawy przy muzyce,
-malowanie twarzy,
-poczęstunek.

Zapraszamy rodziców do wspólnego uczestnictwa w zajęciach razem ze swoimi pociechami. Doświadczenia minionych lat pokazują, że rodzice bawią się równie wesoło, jak ich dzieci. Takie spotkanie ułatwi Państwu podjąć decyzję o zapisie dziecka do placówki a jednocześnie jest ono jedną z form adaptacji dziecka do warunków przedszkolnych.----------------

Oferta edukacyjna

Przedszkola Niepublicznego "Truskawkowa Polanka" w Kórniku

Szanowni Rodzice!
Nasze Przedszkole to najlepsze miejsce dla Waszych dzieci!

Trwa nabór dzieci na rok szkolny 2019/2020


Przedszkole czynne jest w godz. od 6.30. do 17.00
Czesne wynosi 349.00
Wyżywienie płatne 9.40 za dzień ( ś-2,20; o-6,00; p-1,20)

Zapewniamy:
-opiekę i edukację dzieci już od 2,5 do 6lat,
-kompetentną i wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną,
-zdrowe i smaczne posiłki uwzględniające indywidualne diety,
-wycieczki, gamę imprez i uroczystości,
-udział dzieci w konkursach, projektach edukacyjnych

Oferujemy nieodpłatnie:
-język angielski,
-zajęcia rytmiczno-ruchowe,
-gimnastykę korekcyjno-kompensacyjną,
-zajęcia kulinarne,
-terapię logopedyczną,
-zajęcia plastyczno - techniczne,
-sensoplastykę

Zainteresowanych zapisem dziecka do przedszkola zapraszamy do siedziby placówki.

Karty zapisu można pobierać w przedszkolu, facebooku przedszkola.

Przedszkole Niepubliczne "Truskawkowa Polanka"

Aleja Flensa 24a/7, 62-035 Kórnik

Tel. 574 215 060, e-mail: sekretariat@truskawkowapolanka.pl----------------

Dzień Przedszkolaka

Dzis w Przedszkolu świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka. Było kino, balony, tańce, malowanie buziek i poczęstunek.

Zapraszamy do galerii!----------------

Zapraszamy serdecznie na zebranie informacyjne, które odbędzie się dnia 22 sierpnia 2018 r. o godzinie 16.30.

Zajęcia adaptacyjne dla nowych przedszkolaków odbędą się w dniach 29.08, 30.08, 31.08.2018 r. w godzinach 9.00-11.00.----------------

Wielkanoc

Nasze Truskaweczki są bardzo grzeczne i z okazji Świąt Wielkanocnych przykicał do nich zajączek i zostawił w koszyczkach niespodzianki. Dzieci z radością szukały swoich koszyczków, które zajączek pochował w całym Przedszkolu. Dodatkowo zostawił dla Przedszkolaków duży parking policyjny i zestaw do zabawy w lekarza. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejną wizytę małego przyjaciela.

Zapraszamy do galerii!----------------

Popołudniowe zabawy Przedszkolaków

Zapraszamy do galerii!----------------

Ferie

Dnia 16.02 w naszym przedszkolu podczas ferii zimowych dzieci robiły własne wachlarze.

Zapraszamy do galerii!----------------

Dzień Otwarty

W dniu 6.02.2018 w Naszym Przedszkolu odbył się Dzień Otwarty, maluchy razem z rodzicami mogli zwiedzić nasze przedszkole. Poznać przykładowe zajęcia plastyczne, kulinarne i sensoplastyczne. Nie zabrakło również czasu na poznanie przedszkolnych sal i wspólny poczęstunek.

Zapraszamy do galerii!----------------

Kosmiczny tydzień to i zagościłściła u nas rakieta,która wspólnie zbudowaliśmy.

Zapraszamy do galerii!----------------

W "Truskawkowej" zagościli artyści, w ciszy i skupieniu przy dźwiękach muzyki klasycznej,każdy tworzył swój obraz. Pomysłów nie brakowało. Następnie podziwialiśmy swoje prace i każdy mógł opowiedzieć o swojej twórczości:)

Zapraszamy do galerii!----------------

"Kiedy badam i dotykam nic mi z wiedzy nie umyka" -sadzimy swoje roślinki.

Zapraszamy do galerii!----------------

Ważna Uroczystość dla Naszych Przedszkolaków

Dzień Babci i Dziadka odbyła się 24.01.2018. Dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności artystyczne i razem ze swoimi bliskimi usiąść do wspólnego poczęstunku:)

Zapraszamy do galerii!----------------

Dzień Dyni w Przedszkolu Truskawkowa Polanka w Książu Wlkp.

Zapraszamy do galerii!----------------

BAJKI CZYTAMY- WYOBRAŹNIĘ ROZWIJAMY

Pani Martyna Matuszak, mama Ignasia, odwiedziła Przedszkole Niepubliczne " Truskawkowa Polanka" w Książu Wlkp. w ramach akcji BAJKI CZYTAMY- WYOBRAŹNIĘ ROZWIJAMY :) Bardzo dziękujemy za przybycie :) już niedługo odwiedzi nas kolejny rodzic :)

Zapraszamy do galerii!----------------

Zajęcia dodatkowe w Przedszkolu

Pierwsze zajęcia dodatkowe w Przedszkolu "Truskawkowa polanka" w Książu Wlkp. już za nami :) W poniedziałek odbyły się zajęcia artystyczne pt.:"Mali Artyści". Dzieci wykonywały pracę plastyczną przy pomocy liści. Stemplowały pomalowane farbą liście na kartce oraz poznawały fakturę liści. Oprócz tego tańczyły przy swoich ulubionych utworach muzycznych:) We wtorek odbyły się zajęcia pt.: "Odkrywczy przedszkolak". Dzieci obserwowały doświadczenie oraz starały się wywnioskować, co się wydarzyło. :) Wszystkich przedszkolaków serdecznie zapraszamy na kolejne zajęcia dodatkowe w poniedziałek i wtorek o godzinie 12:30. :)

Zapraszamy do galerii!----------------

Odwiedziny Pana Policjanta

Grupę Pszczółek z przedszkola "Truskawkowa polanka" w Książu Wielkopolskim odwiedził Pan policjant. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie zachowywać się na drodze oraz powtórzyły podstawowe zasady ruchu drogowego. Na koniec chętne dzieci mogły usiąść w radiowozie.

Zapraszamy do galerii!----------------

Dzień chłopca

29.09.2017r.- Dzień Chłopca w przedszkolu "Truskawkowa polanka" w Książu Wielkopolskim. Grupa Pszczółki życzy wszystkim chłopcom wszystkiego najlepszego :)

Zapraszamy do galerii!----------------

Wesoła zabawa na placu zabaw grupy Pszczółek z przedszkola "Truskawkowa polanka" w Książu Wielkopolskim

Zapraszamy do galerii!----------------

Konkurs plastyczny "Minionek"

Dzieci z przedszkola "Truskawkowa polanka" w Książu Wielkopolskim wykonują pracę plastyczną na konkurs pt.:"Minionek".

Zapraszamy do galerii!----------------

Dzień Ziemniaka

Bulwa ziemniaczana, grula, kartofel, pyra..... to wszystko nazwy naszego polskiego ziemniaka. Dzieci z Przedszkola Truskawkowa Polanka w Książu Wlkp. w piątek obchodziły "dzień ziemniaka".

Zapraszamy do galerii!----------------

Zajęcia adaptacyjne w Oddziale w Książu Wlkp.

Zapraszamy do galerii!----------------

Balik karnawałowy

We wtorek w Przedszkolu odbył się Balik Karnawałowy pt.: ,,W karnawale same bale, więc bawimy się wspaniale". Były tańce, Kaczuszki, Jedzie Pociąg i wiele innych piosenek... Dzieci były pięknie przebrane. Zagościli u nas m.in. Góralka, Księżniczki, Dzwoneczek, Biedroneczki, Syrenka, Czerwony Kapturek, Policjanci, Batman, Strażak, Hulk. Jak to w tradycji bywa losowaliśmy Króla i Królową balu. Wszystkie dzieci były przepięknie przebrane, więc żeby było sprawiedliwie dzieci same losowały. Królem został Batman - Kacperek, Królową - Czerwony Kapturek Jagienka. Zrobiliśmy również konkurs, w którym trzeba było tańczyć z balonikiem tak, aby nie spadł na dywan, ale nie można było używać rączek do trzymania balonika. W tym konkursie wygrali Dawid i Rozalka oraz Kacperek i Laura. Ostatnim wyzwaniem jakie miały dzieci, to przejście pod pachołkiem, który był trzymany coraz niżej :D wszyscy zwyciężyli :) Cały balik poprowadziła Pipi ( P. Aga) oraz Pingwinek ( P. Klaudia). Oczywiście nie zabrakło również małego poczęstunku i nagród oraz medali. Zabawa była wyśmienita. Nie możemy doczekać się już kolejnego Balu!

Zapraszamy do galerii!----------------

DRZWI OTWARTE

Serdecznie zapraszamy maluchy w wieku 2,5-6 lat na zbliżające się wydarzenia (więcej szczegółów w załączniku poniżej)

Kliknij aby pobrać( .docx )----------------
----------------

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w naszej akcji promocyjnej!

Przyprowadź dziecko sąsiada, a oboje otrzymacie 100 zł rabatu na czesne na okres
od 01.09.2018 r. do 31.08.2019 r.

Akcja promocyjna trwa od 01.01.2018 r. - 31.03.2018 r.- przyprowadź w tym czasie sąsiada i oboje korzystajcie ze zniżki od 01.09.2018 r.Kliknij aby pobrać regulamin ( .docx )----------------

spotkanie świąteczne 21.12.2017

Święta to czas magii i radości i w każdym domku miłość gości

Zapraszamy do galerii!----------------

"Wiewióreczka mała po lesie biegała"

Rozalka, Kacperek i Mia brali udział w konkursie plastycznym "Wiewióreczka mała po lesie biegała". Dzieci robiły wiewiórki różnymi formami plastycznymi. W podziękowaniu Przedszkolaki otrzymały dyplomy

Zapraszamy do galerii!----------------

"Papuga Króla Heroda"

Kochani w tym szczególnym świątecznym okresie zapraszamy Was do Truskawkowej Polanki na spektakl kukiełkowy "Papuga Króla Heroda". Jest to barwna, pełna ciekawych postaci podróż do czasów, w których narodził się Pan Jezus. Zły król Herod w strachu przed Narodzonym Królem szykuje podstęp. Jego Zausznik i wesoła papuga starają się nie dopuścić do zniszczenia niecnych planów Heroda. Przygoda ukazuje kolorystykę świata z przed 2000 lat. Przedstawienie odbędzie 15 grudnia o godzinie 10.30. Wstęp bezpłatny. Zapraszamy!
----------------

Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny "Jesień dzieli się skarbami, one proszą baw się z nami" dobiegł końca. Wyłoniliśmy zwycięzców! Dziękujemy Wam za tak liczny, jest to dla nas niebywała radość:)

Zapraszamy do galerii!----------------

Dzień Pluszowego Misia

Dzień ważny w życiu przedszkolaka i jego kochanych przytulanek. Dzień Pluszowego Misia świętowaliśmy hucznie i wesoło:)

Zapraszamy do galerii!----------------

Przedstawienie

" 1 grudnia nasze przedszkole odwiedzili aktorzy, zaprezentowali nam przedstawienie pt: Kaczka cudaczka"

Zapraszamy do galerii!----------------

Andrzejki

W czwartek dzieci miały w Przedszkolu Andrzejki. Wróżka Otylia zostawiła dla nich zadania. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawie. Były m.in. losowania imion z serc, wyścig butów, losowanie wróżb, wróżby z kubeczków, lanie wosku, tance. Wyścig butów wygrali Lenka i Dawidek, którzy później razem zatańczyli do piosenki "czary mary" ˘ było dużo śmiechu i radości przy odczytywaniu wróżb. Dzieci również poznały tradycję Andrzejek oraz ich historię. Już nie możemy doczekać się kolejnych Andrzejek i wróżb.

Zapraszamy do galerii!----------------

Papuga w przedszkolu

Dziś, jak co czwartek dzieci uczyły się Języka Angielskiego, Pani, która uczy nasze przedszkolaki przynosi ze sobą papugę, która nazywa się Capitan Jack i Capitan Jack śpiewa i mówi do dzieci w języku angielskim. Dzieci mają dużo frajdy z nowego przyjaciela.

Zapraszamy do galerii!----------------


----------------

Prace plastyczne

Wczoraj dzieci robiły indywidualnie pracę plastyczną nawiązującą do zbliżającego się Święta Niepodległości. Dzieci odciskały pomalowane na biało-czerwony kolor rączki na kartce i powstały piękne orzełki. W tym czasie reszta dzieci z Panią Klaudią tańczyła Zumbę, pojawiły się też takie piosenki, jak np.: Pszczółka Maja. Na koniec dzieci chwyciły się za rączki i zatańczyli do piosenki "Jedzie pociąg z daleka".

Zapraszamy do galerii!----------------

Dzień Dyni.

Dzień wesoły i pomarańczowy, było wspólne wydrążanie dyni, udekorowanie jesiennnych lampionów ze słoików, wykonanie pracy moja dynia różnymi technikami,a zakończył go bal w dyniowych maskach

Zapraszamy do galerii!----------------

Poniedziałkowe zajęcia plastyczne

W poniedziałek na zajęciach plastycznych dzieci robiły sowy. Środek sowy wyklejały ryżem, a następnie malowali ryż farbami.

Zapraszamy do galerii!----------------

Poniedziałkowe zajęcia plastyczne

Dzieci wykonały kolorowe sowy. Wyklejały środek postaci ryżem, a następnie malowaly ją farbami.

Zapraszamy do galerii!----------------

Pasowanie na Przedszkolaka :-)

"Uroczyście przyrzekamy, bawić się w przedszkolu grzecznie, wesoło, ale też bezpiecznie"

Zapraszamy do galerii!----------------

Cykl zajęć badawczo-przyrodniczych w czwartkowe popołudnia naprzemiennie z sensoplastyką.

Zapraszamy do galerii!----------------

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w Kórniku

20 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzieci poczuły się jak prawdziwi piraci i wyruszyli na poszukiwania skarbu, w którym ukryte były medale. Wykonały też transparent, z którym dumnie wyruszyły na pochód. W tym dniu nie zabrakło również wspólnych zabaw taneczno-ruchowych i konkursów.

Zapraszamy do galerii!----------------

Zumba Kids

Zumba Kids to połączenie Zumba Fitness i treningu mającego na celu zapewnienie dzieciom maximum zabawy i ćwiczeń ruchowych w tym samym czasie. Są to zajęcia całkowicie bezpieczne. Podczas zajęć Zumba kids dzieci uczą się koordynacji, równowagi, kształtuje i rozwija się kreatywność, dyscyplina oraz pamięć. Nasz cykl zajęć z Zumbą rozpoczęliśmy 19.09.

Zapraszamy do galerii!----------------

"Skarby Jesieni" w Kórniku

W poniedziałek w ramach zajęć plastycznych dzieci malowały farbami "Skarby Jesieni". Każdy mógł namalować to, co mu się kojarzy z jesienią. Dzieci malowały kasztany, liście i Panią Jesień.

Zapraszamy do galerii!----------------

Zajęcia kulinarne w Kórniku

W poniedziałek dzieci w ramach zajęć kulinarnych robiły galaretki z malinkami i jeżynkami. Dzieci były zachwycone gdy zobaczyły, że galaretka, która była koloru niebieskiego po połączeniu z owocami zmieniła kolor na fioletowy.

Zapraszamy do galerii!----------------

"Minionek"

Dzieci z przedszkola "Truskawkowa polanka" w Książu Wielkopolskim wykonują pracę plastyczną na konkurs pt.:"Minionek".

Zapraszamy do galerii!----------------

Plac zabawZapraszamy do galerii!----------------

Dzień chłopca

29.09.2017r.- Dzień Chłopca w przedszkolu "Truskawkowa polanka" w Książu Wielkopolskim. Grupa Pszczółki życzy wszystkim chłopcom wszystkiego najlepszego

Zapraszamy do galerii!----------------

Zajęcia plastyczne w Książu

Dzieci z Przedszkola Truskawkowa Polanka w Książu Wlkp. na zajęciach plastycznych :)

Zapraszamy do galerii!----------------

Spacer Przedszkolaków z Kórnika

Korzystając z pięknej, słonecznej pogody Przedszkolaki wybrały się na spacer. Dzieci obserwowały przyrodę oraz utrwalały sobie jak bezpiecznie należy poruszać się po jezdni i chodniku

Zapraszamy do galerii!----------------

Żołędzie w Kórniku

Za oknami jesień. Dzieci w Przedszkolu zgodnie z porą roku kolorowały żołędzia utrwalając kolor zielony oraz brązowy.

Zapraszamy do galerii!----------------

"Jesienne drzewko"

Dzieci w Przedszkolu Truskawkowa Polanka w Kórniku robiły prace pt.: " jesienne drzewko" malowały liście kolorowymi farbami, ale do malowania używały patyczków higienicznych.

Zapraszamy do galerii!----------------

Swobodne zabawy dzieci w Przedszkolu w Kórniku

Zapraszamy do galerii!----------------

Przedszkolaki z Kórnika na spacerku

Przedszkolaki na spacerku. Dzieci uczą się o bezpiecznym zachowaniu na chodniku oraz jezdni. Uczą się zasad przechodzenia przez jezdnie.

Zapraszamy do galerii!----------------

Wrześniowe spacery - Kórnik

Wrześniowe spacery sprzyjają zbieraniu kasztanów. W ramach zajęć dodatkowych powstały wspaniałe pieski, kotki i ludziki. Dzieci rozwijały swoje umiejętności manualno-kreatywne wykorzystując kasztany, zapałki i plastelinę.

Zapraszamy do galerii!----------------

Zajęcia cyklu badawczo-przyrodniczego

Cykl zajęć badawczo-przyrodniczych w czwartkowe popołudnia naprzemiennie z sensoplastyką.

Zapraszamy do galerii!----------------

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w Kórniku

20 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzieci poczuły się jak prawdziwi piraci i wyruszyli na poszukiwania skarbu, w którym ukryte były medale. Wykonały też transparent, z którym dumnie wyruszyły na pochód. W tym dniu nie zabrakło również wspólnych zabaw taneczno-ruchowych i konkursów.

Zapraszamy do galerii!----------------

Zumba - Przedszkole w Kórniku

Zumba Kids to połączenie Zumba Fitness i treningu mającego na celu zapewnienie dzieciom maximum zabawy i ćwiczeń ruchowych w tym samym czasie. Są to zajęcia całkowicie bezpieczne. Podczas zajęć Zumba kids dzieci uczą się koordynacji, równowagi, kształtuje i rozwija się kreatywność, dyscyplina oraz pamięć. Nasz cykl zajęć z Zumbą rozpoczęliśmy 19.09.

Zapraszamy do galerii!----------------

Zajęcia plastyczne

W poniedziałki dzieci w Przedszkolu Truskawkowa Polanka w Kórniku w godzinach popołudniowych mają zajęcia plastyczne lub kulinarne. W poniedziałek 18 września dzieci miały zajęcia plastyczne i robiły misie:)

Zapraszamy do galerii!----------------

Bulwa ziemniaczana, grula, kartofel, pyra...

Bulwa ziemniaczana, grula, kartofel, pyra... to wszystko nazwy naszego polskiego ziemniaka. Dzieci z Przedszkola Truskawkowa Polanka w Książu Wlkp. w piątek obchodziły "dzień ziemniaka".

Zapraszamy do galerii!----------------

Maski zwierzątek w Kórniku :)

15 września dzieci w przedszkolu w Kórniku robiły maski rożnych zwierzątek oraz kolorowe parasole

Zapraszamy do galerii!----------------

Drzwi Otwarte dla rodziców i przedszkolaków.

W dniach 4 i 5 września 2017r. w naszym przedszkolu "Truskawkowa Polanka" w Kórniku/Bninie odbyły się Drzwi Otwarte dla rodziców i przedszkolaków. Spotkania odbywały się w godzinach od 17.00 - 19.00. Rodzice i dzieci poznały organizację i funkcjonowanie placówki. Dzieci miały okazję poznać atmosferę zabaw i zajęć w przedszkolu, skorzystały z dmuchanych zamków. Podczas drugiego dnia dzieci odwiedziła znana aktorka Edyta Jungowska, która czytała dzieciom fragmenty książki pt.: " Pippi pończoszanka". Dzieci z wielkim zainteresowaniem jej wysłuchały, otrzymały audio buki z przygodami rudej dziewczynki. Drzwi otwarte pozwoliły przedstawić naszą placówkę, jako środowisko przyjazne dziecku, otwarte na jego potrzeby oraz wychodzące naprzeciw oczekiwaniom rodziców.

Zapraszamy do galerii!----------------

Minionek odwiedził dzieci z "Truskawkowej Polanki"

Sierpień szybko minął, skończyły się zajęcia adaptacyjne a więc czas rozpoczynać swoją przygodę z przedszkolem. 1 września odwiedził nas nieoczekiwany gość, bohater bajek dla dzieci Minionek, który wspólnie z dziećmi spędził ten wrześniowy dzień.

Zapraszamy do galerii!----------------

Zajęcia adaptacyjne w Kórniku/Bninie

Zapraszamy do galerii!----------------

Zajęcia adaptacyjne w Oddziale w Książu Wlkp.

Zapraszamy do galerii!----------------


----------------

"Truskawkowa Polanka" rusza od 1 września 2017r. !!!

Przygotowania do nowego roku szkolnego ruszyły pełną parą i już zbliżamy się ku końcowi.
Ruszamy już we wrześniu 2017r. :)

Zapraszamy serdecznie na Zebrania z Rodzicami:
Oddział w Książu Wlkp. - 22.08.2017r. godz. 17:00
Oddział w Kórniku/Bninie - 25.08.2017r. godz. 17:00

Nabór nadal trwa!!!

Zapraszamy również na nasz profil na facebooku.


Informacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 574 215 060 - Kórnik

+48 731 021 553 - Książ Wlkp.

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego

Czy wiesz, że...

Zapewniamy profesjonalną opiekę dla dzieci w wieku 2,5 - 6 lat

Posiadamy wykwalifikowaną, kreatywną i ambitną kadrę pedagogiczną

Dysponujemy nowocześnie wyposażonymi salami przedszkolnymi

Oferujemy pomoc psychologiczną i logopedyczną

Jesteśmy nowym, małym, kameralnym przedszkolem

Oferujemy bezpłatne, cykliczne zajęcia dodatkowe: artystyczne, kulinarne, plastyczne, wokalne, fotograficzne i sportowe

Język angielski znajduje się w naszej podstawie programowej

Realizujemy różnorodne projekty edukacyjne dla dzieci i rodziców

Przedszkole jest otwarte we wszystkie pracujące dni w roku